Výživové doplnky na kĺby pre športovcov
17. apríla 2020
Enzýmy a ich význam nie len počas doby covidovej
26. novembra 2021

Catherine Mulier – Pohodlné lodičky s nadčasovým dizajnom

Mnohé dámy nám dajú isto za pravdu – výber pohodlných a zároveň šik topánok býva náročnou výzvou pre každú jednu z nás. Topánky s vysokými podpätkami nám skrátka pridávajú na ženskosti, podporujú sebavedomie a predlžujú nohy.

Vydržať však celý deň v lodičkách, hlavne pre tie z nás, ktoré vedú aktívny život je zaťažkávajúca úloha. A to nielen pre naše nohy, ale aj pre chrbticu.
Vedeli ste napríklad, že až 39 percent žien nosí denne vysoké lodičky a obetuje svoj komfort za cenu zdravotných komplikácií? Katarína Sásiková, autorka značky Catherine Mulier prišla na slovenský trh s novinkou, ktorá ženám ponúka alternatívu klasických lodičiek so zapracovanou ortopedickou vložkou.

Poďme si v krátkosti ukázať negatívne dopady klasických vysokých topánok a benefity, ktoré ponúkajú modely topánok Catherine Mulier.

Aký majú vplyv štandardné lodičky na naše zdravie?

Z neblahých vplyvov na naše zdravie by sme milé dámy mohli vymenovať minimálne poškodzovanie chrbtice, kolenných kĺbov, lýtkových svalov, achilovej päty, členkov, prstov či spodného kĺbu palca.

Zmena prirodzeného postoja

Celodenné nosenie vysokých topánok má negatívny vplyv na celkový postoj, čím trpí primárne chrbtica a chrbtové svaly. Váha a ťažisko je posúvané dopredu, čo sa nositeľka snaží inštinktívne vyrovnávať. Aký to má ale dopad? V miestach, kde to nie je prirodzené dochádza k zvýšenej námahe a nadmernému opotrebeniu.

Kĺby, svaly lýtok a achilovka

U majiteliek vysokých topánok dostávajú nadmerne zabrať kĺby, primárne tie kolenné. Opotrebováva sa najmä stred kolena. Vo vyššom veku, v kombinácií s artrózou dochádza ku zmenám a chronickej bolesti kĺbov. Lýtkové svalstvo je neprirodzene zaťažované, oslabené a skracuje sa. Je náchylnejšie na rôzne zranenia. Častý pohyb na vysokej obuvi prispieva aj k skracovaniu Achillovej šľachy.

Členky a Prsty

Pri nosení štandardnej vysokej obuvi hrozí zvýšené nebezpečenstvo úrazov,
hlavne pri nesprávnom nášlape. Hrozí vyvrtnutie, výron, či dokonca zlomenina. Pri dlhodobejšej chôdzi na vysokých podpätkoch môže dochádzať k bolesti celých prstov a brušiek prstov. Z toho sa neskôr môže vyvinúť Mortonová neuralgia, kedy dochádza k utláčaniu nervov medzi prstami.

Lodičky Catherine Mulier

V porovnaní s klasickými topánkami na vysokom podpätku sa značka Catherine Mulier snaží hľadať tie vlastnosti, ktoré by mali spájať nadčasový dizajn a zároveň byť ohľaduplné k zdraviu ich nositeliek. Sú univerzálne, vhodné na každodenné nosenie so zapracovanou ortopedickou vložkou, ktorá zabezpečuje maximálne pohodlie a poskytuje podporu na najviac namáhaných častiach chodidla.

Lodičky Catherine Mulier sú vyrobené z kvalitnej jemnej teľacej kože, ktorá sa dokonale prispôsobí chodidlu. Podrážka je vybavená protišmykovou úpravou. Váš krok sa teda stane istejší.

Najpohodlnejšie lodičky predávané po jednom kuse

Lodičky Catherine Muller sú predávané neštandardne po jednom kuse. Viete si tak vyskladať originálny pár s prihliadnutím na možnú rôznu veľkosť chodidiel aj o pol čísla. Sú navrhnuté tak, aby ponúkli ženám alternatívu v podobe čo najpohodlnejších klasických lodičiek s podpätkom.

Topánky sú vyrábané ručne s dôrazom na kvalitu prevedenia.

Ak hľadáte univerzálne telové či béžové lodičky, tieto sú pre vás tie pravé. Okrem štyroch telových odtieňov sa predávajú v nestarnúcej bielej a čiernej klasike. Celý sortiment produktov si môžete pozrieť na stránke www.catherinemulier.com

Na záver

Topánky na vysokých podpätkoch odporúčame nosiť s rozvahou. Ako alternatívu odporúčame lodičky vybavené ortopedickou vložkou Catherine Mulier šetrnejšie k vašim nohám. Vysoké topánky počas dňa striedajte s pohodlnejšou obuvou, aby nedochádzalo k poškodzovaniu kĺbov a skracovaniu svalov.

Lodičky musia byť pohodlné, ich používanie a anatómiu je vhodné konzultovať s odborníkmi.

Catherine Mulier – Pohodlné lodičky s nadčasovým dizajnom
Táto webová stránka používa súbory cookie na zlepšenie vášho zážitku. Používaním tejto webovej stránky súhlasíte s našimi Zásadami ochrany údajov.
Čítať viac