Obávate sa artrózy?
24. augusta 2022
Naše pracoviská v Bratislave
30. januára 2023

Darujte si vlastnú krvnú plazmu

Darovať si vlastnú krvnú plazmu? Nezmysel?

Ak máte problémy s kĺbmi alebo hľadáte spôsob ako si predĺžiť životnosť kĺbov, príp. oddialiť operačný zákrok, máte viacero možností ako problém riešiť. Jednou z možností je podpora regenerácie chrupaviek vlastnou krvnou plazmou. Ide o bioterapiu, teda o neoperačnú a bezpečnú metódu, ktorá používa na hojenie bunky z “vlastného tela”.

Metóda liečby vlastnou krvnou plazmou umožňuje rýchlejšie hojenie, skoršiu rehabilitáciu a skrátenie doby zotavenia po úraze.

Pomôže pri liečbe typických športových problémov ako sú:

  • Tenisový lakeť
  • Poškodenia kĺbov (lézie meniskov a väzov, chrupaviek)
  • Zápaly Achillovej šľachy
  • Zápaly patelárnej šľachy (jumper´s knee)
  • Svalové poranenia
  • Spomalenie degeneratívnych procesov v kĺbe

Ako to funguje?

Princípom je, že pomocou systému “ACP (Autologná kondicionovaná plazma) Double syringe system” sa z krvi pacienta získa krvná plazma obohatená o trombocyty a iné látky potrebné na hojenie. Trombocyty (krvné doštičky) sa aktivujú v okamihu opustenia krvného toku – mimo cievy a uvoľňujú proliferatívne a morfogenické proteiny. Tieto rastové faktory sú zodpovedné za regeneračné a reparačné procesy vo viacerých tkanivách vrátane kostí, šliach, chrupavky a kože. Napomáhajú biologickému procesu hojenia pri akútnych úrazoch alebo pri ich prechode do chronického štádia. Výťažok z Vašej krvi sa vstrekuje pomocou injekcie do poraneného miesta alebo kĺbu alebo svalu.

Proces liečby

Pacientovi sa odoberie venózna krv, ktorej spracovanie na krvnú plazmu trvá 5 minút. Po spracovaní sa podáva do postihnutého miesta vlastná krvná plazma. Do krvi sa nič nepridáva! Celá procedúra, a teda aj návšteva lekára, trvá asi 30 minút. Injekcie sa podávajú v intervaloch 5-7 dní. Odporúča sa podať 5 injekcií. V individuálnych prípadoch sa intervaly medzi injekciami a ich počet zmeniť.

Darujte si vlastnú krvnú plazmu
Táto webová stránka používa súbory cookie na zlepšenie vášho zážitku. Používaním tejto webovej stránky súhlasíte s našimi Zásadami ochrany údajov.
Čítať viac