SPORTMED

Doc. MUDr. Branislav Delej, PhD., MPH.

Traumatológ, chirurg, športový lekár

Od roku 1991 pracoval v Nemocnici Ministerstva obrany (Vojenskej nemocnici) v Bratislave ako všeobecný chirurg, neskôr ako zástupca primára oddelenia úrazovej chirurgie a následne ako primár traumatologicko–ortopedického oddelenia. Vykonával funkciu výkonného riaditeľa a generálneho riaditeľa nemocnice. Popri tom robil lekára reprezentačných družstiev Slovenska a od r. 2001 bol šéflekárom Slovenského olympijského tímu.

Atestácie: všeobecné lekárstvo, chirurgia, traumatológia a telovýchovné lekárstvo.

 • Študijné pobyty absolvované počas odbornej praxe: San Antonio, San Francisco, Washington, Miami (USA), Londrina (Brazília), Peking (Čína), Veľká Británia, Nemecko, Rakúsko a Česko.
 • Účastník na viac ako 250 kongresoch doma aj v zahraničí, na mnohých bol aj aktívnym prednášajúcim.
 • Autor troch ojedinelých publikácii v artroskopii (Základy artroskopie, Artroskopia členkového kĺbu, História artroskopie na Slovensku), autor mnohých odborných článkov publikovaných v domácej aj zahraničnej literatúre a spoluautor Vademeka telovýchovného lekárstva.
 • V rokoch 1997 – 2001 pracoval ako lekár basketbalového družstva žien SCP Ružomberok, s ktorým získal 2. Miesto na neoficiálnych majstrovstvách sveta družtiev, 2 tituly európskych šampiónov v Eurolige (1999, 2000), niekoľko domácich titulov a pôsobil pri družstve v jeho doposiaľ najúspešnejšej etape.
 • V rokoch 1998 – 2000 pracoval ako lekár reprezentačného basketbalového družstva žien Slovenskej republiky, od roku 1996 doposiaľ je lekárom stolnotenisovej reprezentácie Slovenskej republiky.
 • Na olympijských hrách v Sydney 2000 pôsobil ako lekár výpravy Slovenskej republiky, na olympiáde v Aténach 2004, Pekingu 2008, Londýne 2012, Soči 2014 a v Rio de Janeiro 2016 pracoval ako vedúci lekár výpravy. Na olympiádach v Pyongchangu 2018, Tokiu 2020 a Pekingu 2022 ako lekár výpravy a na paralympijských hrách v Pyongchangu ako vedúci lekár výpravy. Zúčastnil sa 11 olympiád.
 • Na premiérových Európskych hrách 2015 v Baku bol vedúcim výpravy.
 • Od roku 2001 – 2008 pracoval ako predseda lekárskej komisie Slovenského olympijského výboru. Od roku 2012 do roku 2016 bol predsedom Komisie športovej medicíny a športových vied Slovenského olympijského výboru. V súčasnosti je členom Lekárskej a antidopingovej komisie SOŠV. V tejto komisii pracuje pre SOV od roku 1996 doposiaľ.
 • Bol lekárom reprezentačného družstva SR mužskej hádzanej.
 • Jeho hlavným odborným zameraním je športová traumatológia, artroskopia a telovýchovné lekárstvo.
 • Od založenia Sportmedu v r. 2003 pracoval ako primár v tomto neštátnom zdravotníckom zariadení, v súčasnosti je predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Univerzitnej nemocnice – Nemocnice svätého Michala.
 • Ambuluje na chirurgii, ambulancii úrazovej chirurgie, športovej traumatológie a telovýchovného lekárstva a vykonáva artroskopické operácie.
 • Spolupodieľal sa na príprave nového Zákona o športe (2016).
Je členom výboru Slovenskej spoločnosti artroskopie a športovej traumatológie od jej založenia v roku 1995, čestným členom Českej spoločnosti pre artroskopiu a športovú traumatológiu, prezident Slovenskej spoločnosti telovýchovného lekárstva a predseda Slovenskej spoločnosti olympijských a športových zberateľov. Je prvým viceprezidentom medzinárodného združenia olympijských zberateľov (AICO) a od roku 2014 nepretržite členom výkonného výboru tejto organizácie.

Objednajte si komplexné zdravotnícke služby na mieru už dnes!