Začnite cvičiť, ale zdravo

Keď plánujete zmeniť svoj životný štýl a začať športovať po dlhšej odmlke alebo ste sa fyzickým aktivitám ešte nevenovali, odporúčame absolvovať telovýchovno-lekársku prehliadku.

POMALÝ PROGRES JE LEPŠÍ AKO ŽIADEN PROGRES. OSTAŇ POZITÍVNY A NEVZDÁVAJ SA!

Tento slogan visí v jednej posilňovni. 😊 Akokoľvek sa na neho pozeráme, je pravdivý a zo života. Mnohí z nás uvažujú pre aký typ pohybovej aktivity sa rozhodnúť a ako a kedy začať. Čo najrýchlejšie by chceli mať vysnívanú postavu a dobrú kondíciu.

Tieto úvahy a rozhodovania sa väčšinou začínajú kúpením si oblečenia a obuvi – veď „nech nejako vyzeráme“ 😉, najnovšieho modelu  inteligentných hodiniek – veď musíme byt „trendy“ 😉, športovej tašky – veď nech všetci vedia, že „idem do fitka“, a v lepšom prípade aj dohodou s osobným trénerom… 😊

Áno, všetky tieto aktivity sú nesporne dôležité. Ale viete na čo skoro všetci zabúdajú? Na to, aby zistili, čo ich telo zvládne, či je na zvýšenú pohybovú aktivitu pripravené a aký je ich zdravotný stav. Keď plánujete zmeniť svoj životný štýl a začať športovať po dlhšej odmlke alebo ste sa fyzickým aktivitám ešte nevenovali, odporúčame absolvovať telovýchovno-lekársku prehliadku.

Telovýchovno-lekárske prehliadky sú lekárske prehliadky, ktoré sa svojim obsahom líšia od bežných zdravotných prehliadok. Sú určené všetkým, ktorí si chcú nechať odborníkom posúdiť aktuálny zdravotný stav a fyzickú výkonnosť a tiež chcú vedieť, ako pracuje a reaguje ich organizmus vo fyzickom zaťažení. Pre športovcov v organizovanom športe, je v zmysle Zákona o športe, takáto prehliadka povinná. Telovýchovno-lekárske prehliadky nie sú určené len športovcom, ale aj bežnej populácii a ich absolvovanie veľmi odporúčame.

Aký prínos má telovýchovno-lekárska prehliadka v Sportmede pre Vás?

V rámci preventívnej telovýchovno-lekárskej prehliadky urobíme otestovanie Vášho organizmu v zaťažení a tiež športovú diagnostiku. Vďaka tomu Vám vieme  posúdiť Váš aktuálny zdravotný stav a fyzickú výkonnosť, určiť Vašu trénovanosť a zadefinovať optimálne tréningové zaťaženie. To je dôležitý faktor pre zvládanie náročného pracovného režimu a športových aktivít.

Závery prehliadky Vám osobne vysvetlí náš telovýchovný lekár, ktorý s ohľadom na Váš zdravotný stav odporučí aj vhodné druhy športovej aktivity.

Plne sa stotožňujeme so sloganom z posilňovne a podporujeme každú fyzickú aktivitu, ktorá je zosúladená so zdravotným stavom.

Späť na výpis článkov Sťahujeme sa, od 1.4.2023 budeme v novom!