Enzýmy a ich význam nie len počas doby covidovej

Lekári siahajú po enzýmoch ako podpornej liečbe hlavne pri úrazoch a najmä na urýchlenie hojenia rán. Táto oblasť patrí k najčastejším indikáciam. Rýchlejšie zmizne opuch, bolestivosť, hematóm (podliatina), skôr sa obnoví pohyblivosť postihnutých kĺbov alebo svalov. Toto potvrdia nie len lekári, ale všetci, ktorí enzymoterapiu podstúpili. U niektorých športovcov je užívanie enzýmov na každodennej báze.

Prísun enzýmov sa odporúča pred i po operácii, kedy sa skracuje doba liečenia, znižuje sa riziko zrážanlivosti krvi, zmierňuje sa bolestivosť a urýchľuje hojenie.

Výživový doplnok, ktorý nájdete v produktoch Sportactive, je Sportactive ENZYME a má všetky tieto vlastnosti. Čo je veľmi dôležité v súčasnej dobe, má priaznivý vplyv na posilnenie imunity celého organizmu a prispieva zvýšeniu odolnosti. Je vhodný aj na zlepšenie výživy šliach a svalov a tiež je vhodný pre seniorov.

Pozitívne vplýva na tvorbu kolagénu, pomáha normálnej funkcii kostí, chrupaviek a poskytuje ochranu pred oxidatívnym stresom. Pri pretrvávajúcich problémoch s kĺbmi odporúčame kontaktovať odborníka: https://sportmed.sk/kontakt/

Späť na výpis článkov Jarné prebúdzanie