Prečo produkty Sportactive?
22. marca 2022
Sú športové lekárske prehliadky pre každého?
16. mája 2022

SM Systém je cesta k životu bez bolesti

SM systém a cvičenia pre pacientov, popis a vysvetlenie podstaty

Skratka SM systém znamená Stabilizáciu a mobilizáciu chrbtice.

Naša fyzioterapeutka, Bc. Lenka Letkovičová vždy cituje autora metódy SM systém MUDr. Richarda Smíška: „SM Systém je cesta od ordinácie k plnohodnotnému životu bez bolesti.“. Zo svojej praxe vie, že ide o jednu z najúčinnejších metód  na predchádzanie problémom bolestí chrbta.

SM Systém predstavuje komplexnú starostlivosť o pohybový aparát. Pomáha liečiť a regenerovať, no má najmä preventívne účinky.

  • SM je terapeutická metóda, ktorá vychádzajúca z princípu tzv. špirálovitého svalového reťazenia, pričom činnosť jednotlivých svalových skupín ovplyvňuje ostatné svalové skupiny a zároveň má vplyv aj na stav vnútorných orgánov. Pri cvičení sa využíva špeciálne navrhnuté elastické lano, balančná podložka a aktívny pohyb, pričom cvičenec musí zapájať šikmé brušné svaly a naťahovať chrbticu smerom nahor. Takýmto spôsobom sa obnovuje chrbtový korzet, uvoľňujú sa kĺby a regeneruje sa chrbtica. Pomocou SM metódy sa dajú korigovať poruchy medzistavcových platničiek, skoliózy, problémy po operácii chrbtice, zlepšiť funkciu vnútorných orgánov i celkovo spevniť telo.
  • Metóda SM Systém zahŕňa súbor jednoduchých, zato však účinných cvikov. V rámci prevencie stačí cvičiť 10-15 minút denne, v akútnych stavoch aj každé 2-3 hodiny. Dôležitá je pravidelnosť a správne prevedenie cvikov. Autorom metódy SM Systém je český lekár MUDr.Richard Smíšek, ktorý na jej vývoji pracoval vyše 30 rokov. Počas svojej lekárskej praxe dosiahol úspešné klinicky overené výsledky u tisícky pacientov trpiacich skoliózou, herniou platničky, artrózou, kyfózou a inými poruchami pohybového aparátu.
  • Cvičenie je vhodné pre každého bez obmedzenia veku. Cvičiť môžu už aj menšie deti od cca. 5 roku veku, rovnako aj seniori, ľudia so sedavým zamestnaním, nastávajúce mamičky, aktívni športovci.

Pre správne cvičenie odporúčame dohodnúť si konzultáciu a cvičenia s našou fyzioterapeutkou Lenkou a cvičiť pod odborným dohľadom. Lenka navrhne a nastaví individuálny cvičebný plán v súlade s kondíciou, diagnózou pacienta a odporučí aj podporné prostriedky.

Prevezmite zodpovednosť za svoje zdravie do vlastných rúk a objednajte si SM lekcie hneď. Neignorujte varovné signály, ktoré Vám telo vysiela vo forme bolesti.

SM Systém je cesta k životu bez bolesti
Táto webová stránka používa súbory cookie na zlepšenie vášho zážitku. Používaním tejto webovej stránky súhlasíte s našimi Zásadami ochrany údajov.
Čítať viac